Başlarken

Bayrampaşa Belediyesi bünyesinde 2008 yılından beri hizmet vermekte olan Bilim Merkezi; geleceğin bilim insanlarını yetiştirerek ülkemizin istikbalini inşa etmeye devam etmektedir.

Değerli Bilim Dostları

Bayrampaşa Belediyesi bünyesinde 2008 yılından beri hizmet vermekte olan Bilim Merkezi; geleceğin bilim insanlarını yetiştirerek ülkemizin istikbalini inşa etmeye devam etmektedir. Kurulduğu günden beri binlerce öğrenciye eğitim veren Bilim Merkezi, her geçen gün eğitim kalitesini yükselterek çalışmalarını sürdürmektedir.

Her yıl yaklaşık 600 öğrenciye bilimsel eğitim vererek gençlerimizin bilime karşı olan duyarlılığını arttırmaya, yapılan atölye çalışmaları ve etkinliklerle geleceğe emin adımlarla yürüyen bireyler yetiştirmeye devam ediyoruz. Zamanın şartlarına uygun olarak kendini sürekli yenileyen ve geliştiren Bilim Merkezi; ülkemizin koymuş olduğu “2023-2040-2071” hedeflerine ulaşmak için gerekli çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, kurulduğu günden bu yana birçok bilimsel yarışma, şenlik ve fuarda ilçemizi başarıyla temsil etmektedir. Bilim Merkezimiz sadece ulusal alanda değil uluslar arası birçok bilimsel organizasyonda da ülkemiz adına yarışmalara katılmış ve emsaline az rastlanan başarılar elde etmiştir. Bilim Merkezi vermiş olduğu eğitim ve hazırlanan projelerle yurt içi ve yurt dışında ilgiyle takip edilen bir eğitim kurumu halini alarak birçok belediyeye ilham kaynağı olmuştur.

Gençlerimize yönelik hizmetlerimizin en önemli projelerinden biri olan Bilim Merkezi 11.000 kitaplık kütüphanesi ile de Bayrampaşalılara hizmet vermektedir. Amacımız okuyan, kendini geliştiren ve bilimsel yönden çalışmalar yapmak isteyen gençlerimizle beraber hedeflenen başarılara ulaşmaktır.