Bilim Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi; 4 laboratuvar (Kimya, Biyoloji, Fen-Teknoloji, Fizik), 1 Matematik Atölyesi ve kütüphaneden oluşmaktadır. Ayrıca öğrenciler her yıl açılan atölyelere de kayıt olabilir ve ilgi duydukları alanlar ile ilgili kendilerini geliştirebilirler.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi 2008 yılından beri eğitim ve öğretim hizmetlerine belediyecilik anlamında farklı bir bakış açısı katan, Türkiye’deki ilk bilim merkezi statüsündeki kurumdur. Her sene yüzlerce öğrenciye verdiği uygulamalı laboratuvar eğitimleri ile bilimsel anlamda yol gösteren, bilimin hayattaki karşılığını ve uygulanabilirliğini;   yaptıkları deneyler, bilimsel projeler ve organize edilen şenlikler, yaz okulları ile kavramaları sağlanmaktadır. Bugüne kadar 1.000.000 ₺’nin üzerinde başta TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri olmak üzere birçok kamu ve özel kurumdan hibeler almıştır. Ayrıca öğrencilerle yapılan bireysel araştırma projeleri kapsamında hem ulusal anlamda hem de uluslararası arenada Türk milleti olarak göğsümüzü kabartacak sayısız başarıya imza atmışlardır.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi; 4 laboratuvar (Kimya, Biyoloji, Fen-Teknoloji, Fizik), 1 Matematik Atölyesi, ve kütüphaneden  oluşmaktadır. Ayrıca öğrenciler her yıl açılan atölyelere de kayıt olabilir ve ilgi duydukları alanlar ile ilgili kendilerini geliştirebilirler. Her laboratuvarımız 12 kişilik kapasitede, kütüphanemiz 15.000’den fazla yayın ve 5000’den fazla üye ile hizmet vermektedir.

Her sene ortalama 600 öğrenciye bilimsel eğitim veren kurum, aldığı proje başarıları ile İstanbul’da öğrenci bazında en çok proje yapan kurumdur.