Bayrampaşa Bilim ve Teknoloji Festivali 2022 29 Eylül’ de Başlıyor…

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığınca çağrıya açılan 4007 kodlu Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında kabul edilen Bayrampaşa Belediyesi Bilim ve Teknoloji Festivali 29 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Bayrampaşa ilçesinde gerçekleştirilecektir. Bilim Merkezinin Tübitak işbirliği ile düzenlediği 6. Şenlik olacak olan Bayrampaşa Belediyesi Bilim ve Teknoloji Festivali bu yıl İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile “Sürdürülebilirlik” teması ele alınacaktır. Bu tema çevresinde Matematik – Geometri Atölyesi, Yumurcak Bilim Atölyesi, Yeşil Kimya Atölyesi, Fizik Atölyesi, Biyoteknoloji Atölyesi, Robot Atölyesi, Nanoteknoloji Atölyesi, Hobi Atölyesi, 3D Tasarım Atölyesi, Sürdürülebilir Yaşam İçin Bilim ve Teknoloji Atölyesi, Bilim Tarihi Atölyesi, Hayatımızda Bilim Atölyesi, Makeblock Atölyesi, Sürdürülebilir Yaşam ve Geri Dönüşüm Atölyesi, Sensör Teknolojileri Atölyesi,  Gösteri Deneyleri ve daha pek çok atölye çalışması her yaştan ziyaretçiyi beklemektedir.

Projemiz ile Bayrampaşa özelinde tüm İstanbul halkına bilimsel farkındalık oluşturarak bilime katkı sağlayacak yeni nesillerin yetiştirilmesine fayda sağlamak temel amaçtır.

Projemizde 50 gönüllü lise öğrenci seçilecektir. Bu öğrenciler proje ekibine destek olarak festivalde görevlendirilecek ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında Bayrampaşa Bilim Merkezi öğrencisi olarak eğitimlerine devam edeceklerdir.

Başvuru için tıklayınız.