BİLFEST 2018
Home

BİLFEST 2018

Bilim toplumu olabilmenin en önemli koşulu toplumun her kesiminde bilimsel gerçekliklere bağlı kalınarak ortak bir kültür oluşturabilmekten geçer. Bu kültür; insanların bilim üretmesine, teknoloji geliştirmesine, toplumların uygar ve sürdürülebilir bir doğa ile kuşaklar arası aktarılmasına olanak sağlayabilecek en büyük etkendir. Ülkemizin de bilim toplumları arasında yerini kalıcı olarak alabilmesi ve teknolojiye evrensel olarak yön verebilmesi için bilim ve toplum arasındaki iletişimin her geçen gün arttırılması gerekmektedir. Bizler, Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi olarak yaklaşık 10 yıldan beri, bilimi topluma çocuklar ve gençler üzerinden aşılayarak çalışmalarımıza ulusal ve uluslararası pek çok platformlarda devam ediyoruz. Bilimi toplumla buluşturabilme adına da, TÜBİTAK’ın bilim şenlikleri alanında desteklemiş olduğu “Bilim Sokağı 2010”, “Bilim Sokağı 2013” ve son olarak “Bayrampaşa BilFest 2018” isimli projelerimizle üstlenmiş olduğumuz misyonumuzu gerçekleştirmekten büyük onur ve gurur duyuyoruz.

“Bayrampaşa BilFest 2018” isimli projemiz bu yıl yerel ve ulusal medyada oldukça büyük bir ilgi görmüş ve insanların beğenilerini toplamıştır.

Projemizin hedef kitlesi; okul öncesi, ilk okul, orta okul, lise, üniversite öğrencileri ve öğretmenler ile toplumdaki her yaştan insanlar 0lmuştur. Projemizin sergi çalışmaları 4 gün boyunca sürmüş olup yaklaşık olarak 30 bin ziyaretçiye ulaşılmıştır.

Bayrampaşa BilFest 2018

Haberlerde BİLFEST 2018