PROJE SINIFI ÖĞRENCİ BAŞVURULARIMIZ BAŞLADI!

Lise öğrencileri ile proje yarışmalarına yönelik araştırma projeleri geliştirdiğimiz proje sınıfımız, 15 yıldır Bayrampaşa Bilim Merkezi’ nin en çok emek verdiği ve katılan öğrencilerin hem akademik hem de sosyal hayatlarında olumlu etkilerini uzun yıllar gözlemlediği bir oluşumdur.

Proje sınıfı öğrencileri yapılan başvurular sonucu sınava davet edilmekte ve sınav sonucuna göre ilgi duydukları alanlara yönlendirilmek üzere proje sınıfına kayıtları yapılmaktadır. Proje sınıfına kaydolan her öğrenci laboratuvar ve proje sınıfı derslerine devam etmek zorundadır. Proje sınıfı kapsamında öğrenciler her hafta düzenli olarak bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip etmek üzere İngilizce akademik bilim okuryazarlığı eğitimleri alırlar. Ayrıca sosyal gelişimleri kapsamında da katılımcılara seminerler verilmekte ve bunların sonucunda katılımcıların sunum yapmaları istenmektedir.

Tüm bu eğitimler sonucunda öğrenciler danışman öğretmenleri eşliğinde projelerini hayata geçirmektedir. Kurumumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Bilgisayar Teknolojileri ve Teknoloji Tasarım alanlarında projeler yapılmakta ve öğrenciler bilim ve teknoloji alanlarında desteklenmektedir. Ortaya konan projeler
ile başta TÜBİTAK ve TEKNOFEST olmak üzere ulusal ve uluslararası bir çok yarışmaya katılım sağlanmaktadır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ